HT Kumaş Boya Makinesi

HT Kumaş Boya Makinesi

Kumaş Boyama Makinesi
Her türlü doğal ve sentetik, elyaf ve karışımlarından üretilmiş örgü (açık en ve tüp) ve dokuma kumaşların ön işlem, boyama ve boya sonrası proseslerini hızlı, ekonomik ve yüksek ürün kalitesi ile gerçekleştiren HT A-Class Boyama Makinesi ileri teknoloji ile donatılmış olup sektör ihtiyaçlarına hizmet vermektedir. EN 13445 standardına göre güvenlik kategorisi IV olarak üretilmiştir. EN 10028-7 malzeme normuna uygun EN 10204 3.1 sertifikalı östenitik 1.4404 paslanmaz çelikten imal edilmişti Dizayn basıncı: 2.3 bar g. Dizayn sıcaklığı: 135°C 50-2000 kg ürün boyama kapasite aralığında imal edilirler.
Makine Ana Gövdesi Ekipmanları Ve Tesisatlar
Makinanın metal bütün parçaları aside dayanıklı AISI 316L kalite paslanmaz sacdan imal edilir. Makinenin paslanmaz sac malzemeleri Avrupa ve sertifikalı malzemeden imal edilir. (DIN EN 10028-7) Her gözde 1 adet mal yükleme ve boşaltma amaçlı kalibolu tip kapak; pinomatik piston ile kilitleme emniyeti (0,2 bar g min. basınç ve sıcaklık 80 °C nin altında şartlarına göre açar). Gövde iç basınç tetiklemeli mekanik kilit pimi, paslanmaz metal ızgara korumalı gözetleme camı (sıcaklık dayanımı yüksek temperlenmiş cam). Gövde içi Xenon day-light aydınlatma sistemi. Gövde iç yıkama sistemi.Oparatör giriş kapağı. Gövde boşaltmada vakum önleyici disko çekvalf Basınç presostadı (PP); makine ma x. basınç (2,3 bar g) emniyeti ile, Basınç transmitteri (PT); makine min. basınç (0,2 bar g) emniyeti ile, Yastıklama havası basıncı (1,5 bar g) emniyeti ile Basınçlı hava girişi pinomatik on/of f vanası. Gövde basınç tahliye sistemi; pinomatik on/of F yüksek basınç tahliye vanası. Makine su alma vanası. HT blöf sistemi (basınç altında boşaltma imkanı tanır). Blöf vanası. Pompalı soğuk boşaltma. Pompalı sıcak boşaltma (opsiyonel). Soğuk yumuşak su girişi (opsiyonel). Sıcak yumuşak su girişi (opsiyonel). Sıvı tuzlu su girişi (opsiyonel). RO su girişi (opsiyonel). İğne tip 316 kalite paslanmaz manuel vana ile Ph ölçüm numunesi alma fonksiyonu. Uç bulma ve tur kontrol sistemi. Flowmetre ile toplam su sarfiyatı ve kg ürün başına sarfiyatını ölçmek mümkündür.
Yüksek Kuleli İç Haspel Dizaynı
Minimum kayma oranı ile çalışmaya imkân tanıyan, tüylenmeyi ve kırılmayı önleyen iç tambur sistemi. Tek taraftan yataklama sistemli. Mekanik salmastralı sızdırmazlık. 10 dişli iç haspel. Kayış kasnak mekanizmalı haspel tahrik sistemi Haspel malsardı alarm sistemi. Kule üst müdahale kapağı. İç tambur tahrik motoru. 0-450 m/dakika inverter kontrollü hız ayarı.
Dış Tambur Ve Üst Platform Sistemi İle Hızlı Kumaş Boşaltma
Kulelere kolay müdahale imkanı tanıyan platform. 147 m/dk boşaltma hızı.
Oransal Ayarlı Düze Sistemi
60-1000 gr/m gramaj aralığındaki kumaşları maksimum nüfuziyet ile abrajsız ve kırıksız boyama imkânı sunar. Düze yapısı yuvarlak tip düze olup, çapı 100-120-140-168-220 mm. Düze ayar aralığı 3-13 mm. %0-100 arası tam oransal olarak ayarlanabilmektedir. Düze basıncı 0,8-1,8 bar g aralığında.
J-Box
J-BOX yan duvarları perfore delikli sac; tabanı film PTFE (Teflon) levha montajlı.Kumaşın öne akış performansını arttıran genişleyen tip J-Box sistemi.
Ana gövde ısıtma/soğutma eşanjörü
Tek geçişli, AISI 316L kalite borudan imal edilmiştir. Isıtma gradiyenti 30 "C' tan 80 °C 'ta 50 "C' lik sıcaklık artışı için 0,5-5°C/dakika (P: 6 bar g). Kondens dönüş on/off vanası. Soğutma gradiyenti 0,5-3,5 °C/dakika eşanjör üzerinde. Oransal Isıtma / Soğutma vanası. Soğutma suyu dönüş on/off vanası. Soğutma suyunu makineye yönlendiren birleşik soğutma durulama vanası ile rezerve yönlendiren sıcak su geri kazanım vanası mevcuttur. Eşanjör gövdesinde normlara uygun konpanzatör kullanılmaktadır. T T Eşanjör buhar tarafı dizayn basıncı; 8,4 bar g (175 °C), proses sıvısı tarafı dizayn basıncı:2,3 bar g (135 °C)
Yuvarlak Yatık Tip Filtre Sistemi
Ana sirkülasyon pompası emiş hattında olup pompa verimini düşürmeden çalışma imkanı tanır.
Makine Ana Sirkülasyon Pompası
Salyangoz santrifüj tip pompa ile düşük banyo seviyesinde (1/4 flotte) çalışabilme imkanı. AC tip/4 pole elektrik motoru ile inverter kontrollü performans ayarı. Mekanik salmastralı sızdırmazlık sistemi. 8,5 kw/düze ana sirkülasyon pompa gücü. Proses banyosu tur döngüsü 30-45 sn.
Rezerv Tankı
Sıcak su hazırlama, sıvı tuz, kimyasal ve boyar madde makineye gönderme imkanı. Makina üzeri yatay tip rezervli olup, rezerv kapasitesi 1/4 flotte'dir. Rezerv gövdesi AISI 316L kalite paslanmaz malzemeden üretilmiştir. Rezerv taşma borusu. Rezerv boşaltma vanası. İlave kabından rezerve transfer. Rezerv seviye kontrol sistemi. Flowmetre ile su alma. Rezervden makineye transfer. Rezerv sirkülasyon. Rezervden ilave kabına transfer.
Rezerv Isıtma Eşanjörü
AISI 316L kalite borudan imal edilmiştir. Yatay Rezerve içi ekonomik serpantin sisteminde imal edilmiştir. Isıtma gradiyenti 30 "C' tan 80 °C'ta 50 °C' lik sıcaklık artışı için 5 "C/dakika, eşanjör üzerinde, oransal ısıtma. Eşanjör buhar tarafı dizayn basıncı; 8,4 bar g (175 °C), proses sıvısı tarafı dizayn basıncı; 1,4 bar g (85 °C)
Rezerv Sirkülasyon Pompası
Santrifüj tip pompa. 1/4 flotteyi 3 dakikada 1 tur döndürecek şekilde pompa sirkülasyonu mevcuttur.
Kaptan Kaba Transfer Fonksiyonu
Proses banyosu ile alkaliyi seyreltip, dozaj sürelerini kısaltır. İlave kabından rezerve transfer. Ana makineden ilave kabına transfer. Ana makineden kimyasal kabına transfer.
İlave Tankı
1/0,8 flotte hacimli. Endirekt ısıtmalı.. İlave kabı su alma. Su alma. Otomasyon sisteminden gelen boya soda ve kimyasal için hat bağlantı noktası. Boya kabı pompalı boşaltma. Mikserli karıştırma. Seviye kontrol sistemi.
Dozaj Pompası(ilave tankı)
AISI 316L kalite paslanmaz santrifüj tip Sızdırmazlık sistemi mekanik salmastralı
Dozaj Fonksiyonu
Oransal dozaj. Hızlı dozaj. İlave kabından rezerve transfer. İlave kabından makineye dozaj hattı bağlantı noktası, kollektörün uzak noktasına yapılmış olup, yardımcı malzemenin düzede kumaş ile buluşma yolunu uzatıp, homojen pH oluşumuna fırsat tanır.
Elektrik Panosu Ve Otomasyon Sistemi
Elektrik Panosu. Kumanda panosu. Makine proses bilgisayarı; ethernet bağlantısı ile uzaktan erişim imkanı sunar. Makine donanımında bulunan tüm fonksiyonlar yazılım üzerinden kullanılacaktır. Yazılım dili Türkçe - İngilizce- Rusça v.s.
bize ulaşın

Bize Ulaşın

Ürünlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

+90 532 323 79 37

+90 532 163 52 27

0 282 655 66 00

[email protected]

Ulaş OSB Mahallesi Motor Yerleri no:10/1 Ergene / TEKİRDAĞ

HT Kumaş Boya Makinesi
HT Kumaş Boya Makinesi
HT Kumaş Boya Makinesi
HT Kumaş Boya Makinesi
HT Kumaş Boya Makinesi
HT Kumaş Boya Makinesi
HT Kumaş Boya Makinesi
HT Kumaş Boya Makinesi
HT Kumaş Boya Makinesi
HT Kumaş Boya Makinesi
HT Kumaş Boya Makinesi