Gelibolu Paslanmaz Peynir Proses Tankı

Gelibolu Paslanmaz Peynir Proses Tankı

Gelibolu Paslanmaz Peynir Proses Tankı, fonksiyonel tasarımları sayesinde peynire işlenecek olan sütün ısıtılması, soğutulması, maya ve/veya renklendirişi/kültür ilavesi, maya ve/veya renklendirici/kültürün karıştırılması, teleme kırma ve teleme haşlama işlemlerinin tamamını yerine getirebilmektedir. Pastörizasyon sonrası mayalama sıcaklığına soğutularak proses tankına alınan sütlerin teleme haline gelerek tanktan tahliye edilmesi arasında geçen süre (peynir tipine göre değişmekle birlikte) 

Peynir Proses Tankı’nda yer alan mekanik aksanların tamamı analog kontrol paneli üzerinden kontrol edilebilmektedir. Dijital termometre ile tankta yer alan sütün veya telemenin anlık olarak sıcaklık kontrolü panel üzerinden sağlanabilmektedir. Cidar aracılığıyla sağlanan buhar ısıtmalı tanklarda, telemesi haşlanan peynir tiplerinde, koagulasyon sonrası teleme oluşumunu takiben sinerezis sürecinin hızlandırılması ve son üründe istenilen yapının oluşumu açısından, cidara buhar verilerek kırılan teleme haşlanmakta ve belirli bir süre haşlama sıcaklığında tutulmakta, sonrasında tekrar cidara verilen soğutma suyu aracılığıyla sıcaklığı düşürülmektedir.

Gelibolu Paslanmaz Peynir Proses Tankı ve Alpiker Makina hakkında daha fazlası için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.


bize ulaşın

Bize Ulaşın

Ürünlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

0 282 655 66 00

[email protected]

Ulaş OSB Mahallesi Motor Yerleri no:10/1 Ergene / TEKİRDAĞ